Je tady jaro, pozor na alergie!

 

Jaro je nesmírně kouzelné tím, že během něj všechno raší a bují, avšak to s sebou přináší i jednu stinnou stránku - a tou jsou nepříjemné alergie. Alergie samozřejmě nejsou výhradou pouze lidí, nýbrž postihují v hojné míře i pejsky.

Jaké alergie se u psů nejčastěji vyskytují?

Na jaře se lze nejčastěji setkávat s alergiemi zapříčiněnými změnami v přírodě. Tou vůbec nejrozšířenější během jarních dní je pak alergie na pyl, která je naštěstí pouze dočasnou. Naopak alergie na blechy, respektive bleší sliny, se projevuje během celého roku, přičemž ale v průběhu jara graduje, neboť v tu dobu panují pro blechy ideální podmínky.

Alergií, s níž se též potýká celá řada psů, je alergie na potravinová, která má ze všech zmíněných alergií největší negativní zdravotní dopady. I u mazlíčků je tedy potřeba dbát na to, aby dostávali nejenom kvalitní stravu, ale hlavně stravu, jež jim nezpůsobuje žádné alergické reakce.

Jaké jsou nejčastější příznaky alergie u psů?

Jakožto majitel či majitelka psa byste měl/a vědět, jak u něj rozpoznat alergii. Bohužel to není vůbec snadný úkol, protože každý typ alergie se projevuje trochu odlišnými příznaky - z tohoto důvodu tedy bývá laická diagnostika alergie mnohdy nerozlousknutelným oříškem a je lepší navštívit veterinárního lékaře.

Avšak existují metody, podle kterých přeci jen dokážete přijít na to, že by váš pes mohl alergií trpět. V případě alergií na potraviny a blechy se obvykle projevuje rozsáhlejším zarudnutím kůže, a to primárně v oblasti kolem pacek, na hrudi a v oblasti kolem krku a hlavy. V pozdější fázi se pak může tělo bránit zánětlivou reakcí, typické jsou zejména záněty uší. Zkrátka zpozorujete-li jakékoliv nesrovnalosti v kožním systému vašeho psa, tak na vině může být právě alergie.

U inhalačního typu alergie, tedy toho způsobeného pylem, se navíc ještě projevuje svědění, především v oblasti tváře a uší. Dávejte tedy pozor, když u psa zpozorujete zvýšenou frekvenci škrábání se v této oblasti.

Jaké přípravky používat v boji proti alergii?

Kvalitní veterinární přípravky pomáhající s alergií poznáte podle toho, že nejenom nejsou zátěží pro organismus vašeho zvířecího miláčka, ale zároveň efektivně zmírňují její projevy. A přesně taková je i řada přípravků Dokonalá láska, která je navíc založena na čistě přírodní bázi.

V boji proti alergiím se zejména uplatní přírodní produkty složené z rostlinných a esenciálních olejů - těch máme spoustu, takže si určitě z naší nabídky vyberete takový, který bude vašemu pejskovi svědčit. Obrovskou výhodou těchto přípravků navíc je, že se dají snadno zakomponovat do běžné péče - důkazem budiž šetrný a proti alergiím účinný šampon 100 ml LÁSKA 24.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení